CİLT BAKIMI

Alanında uzman kadromuz, özel uygulamalarımız ile cildinizde ki lekeler, akneler, siyah noktalar ve sizi rahatsız eden tüm izleri ortadan kaldırıyoruz. Kişiye özel seanslarımız sayesinde sizde hayal ettiğiniz cilde kavuşabilirsiniz.
 
Özel eğitimli uzman kadromuz, size özel işlemler ile tüm rahatsızlıklarınızdan kurtulmanız için size gerekli işlemleri uygulayarak, cilt bakımı ve rahatlama sağlamaktadır.
 
Cilt Temizliği
İnsan cildi hassas bir yapıya sahiptir. Cildin dış etkenlere maruz kalması sonucu sonucu cildin tipiyle alakalı olarak ciltte birikin kirlerin ve zararlı atıkların temizlenmesi gözeneklerinin açılması işlemine cilt temizliği adı verilir. 
 
Leke Tedavisi
Günümüzde en çok şikâyet edilen cilt sorunlarından biri de lekelerdir. Nedeni ister güneş, ister yaşlılık, hamilelik, hormon tedavisi ya da doğum kontrol hapları olsun, cilt lekeleri oldukça yaygın ve rahatsız edici bir sorundur. Düşünülenin aksine leke problemi sadece beyaz tenlilerde görülmez. Koyu tenliler de risk altındadır. Ozon tabakasının giderek hasar görmesi hepimizin ultraviyole ışınlarına daha çok maruz kalması anlamına geliyor. Bu durum da güneş lekelerini en çok rastlanan estetik problemlerden haline getiriyor. Açıktan koyu kahverengiye kadar değişen tüm cilt tonlarında rastlanan ve ilerleyen yaşla birlikte daha sık karşılaşılan leke problemi, cildin güneşe en çok maruz kalan bölgelerinde meydana gelir. Leke tedavisinin en önemli adımı sorunun kaynağına inmektir. Cildin daha çok melanin cilde kahverengi rengini veren madde üretmesine, yani hiperpigmentasyon problemine neyin neden olduğunu bilmek, tedavinin başarısında son derece önemlidir. Bunları Dikkate alarak istediğiniz cilde kavuşturuyoruz.
 
Maske
Nemlendirici maske: Cilt de kaybolan nem dengesini kısa sürede toparlamak için yapılır. Kuru cilt tipinde ise her hafta mutlaka uygulanmalıdır.
Arındırıcı maske: Sivilcelenmeye neden olan yağları yok etmek için kullanılır . 15 günde bir kullanılması cildin nem dengesi bakımından önemlidir.
Sıkılaştırıcı maske: Yüz üzerindeki gözenekleri sıkılaştırarak, bu gözeneklerden girmesi muhtemel kir ve yağı önler. Ayrıca yüz ovalinin sıkılaşmasını sağlar.
Kırışıklık giderici: Yüzde oluşan mimik kırışıklıkları ya da yaşa bağlı olan meydana gelen kırışıkları açarak daha genç görünmeyi sağlar.
Uyarıcı maske : Kılcal damarları uyararak kan akışının hızlandırır ve böylece hücrelerdeki yıpranmaları daha çabuk halde tamir eder.
 
Dermaterapi
İşlemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 1,0mm ile 1,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik,altın titanyum ve  mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir alet kullanılıyor. Cilde uygulandığı zaman derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanallar açılıyor. Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanıyor. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırıyor.

Dermaterapi işleminden sonra kişilerde az miktarda güneş yanığına benzeyen kızarıklıklar oluşsa da bunlar 2-3 gün içinde geçiyor ve iz kalmıyor.

Dermaterapi uygulanan kişi işlemin ertesi günü normal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.
 
Çizgi Yok Etme
Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha  iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.


YORUMLAR

YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...