SAÇ SİMÜLASYONU

Saç dökülmesinden muzdaripseniz ya da saçlarınızın daha yoğun ve daha güzel görünmesini istiyorsanız; saç simülasyonu uygulaması ile uzun zamandır yaşadığınız kellik sorununuza etkili bir çözüm bulabilirsiniz. 

Cerrahi olmayan bir kellik giderme yöntemi olan saç simülasyonu; kişinin saç kökleri ve kıl köklerinin taklit edilmesi mantığına dayanıyor. Tüm seanslar esnasında kişinin saç derisindeki kellik olan alanlara özel cihazlar eşliğinde epidermal mikropigmentasyon uygulaması yapılıyor. 

Saç simülasyonu ile saç ekimini de birbiriyle karıştırmamak gerekiyor. Tamamen cerrahi bir yöntem olan saç ekimi esnasında saçın belirli bölgelerine yeterince ekim yapılmadığında ortaya çıkan ara boşlukların doldurulması aşamasında daha çok simülasyona başvuruluyor. Kısacası saç ekimi ile saç simülasyonunun birbirini tamamlayıcı olduğunu ifade edebiliriz.
Kozmetik kalıcı bir kamuflaj işlemi olan saç simülasyonu uygulamalarında cihaz yardımıyla özel boyalar; saç derisine minik saç efektleri şeklinde işleniyor.
Uygulamanın süresi 3 ile 5 saat arasında değişiklik gösteriyor. Uygulama bitiminden 5 gün sonra ise hayalinizdeki saçlara kavuşmuş oluyorsunuz.